Gala Finałowa XIX Ogólnopolskiego Festiwalu Twórczości Teatralno – Muzycznej „ALBERTIANA 2019”

18 marca 2019 roku, w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie odbyła się Gala Finałowa XIX Ogólnopolskiego Festiwalu Twórczości Teatralno – Muzycznej „ALBERTIANA 2019”. W tym wydarzeniu, jako jeden z laureatów wziął udział zespół artystyczny „Łubczaki”, który tworzą uczestnicy zajęć Środowiskowego Domu Samopomocy w Łubcu.

Droga do tego, aby zaprezentować się na deskach znamienitego krakowskiego teatru była długa i niełatwa, a samo konkursowe przedstawienie muzyczne „Policjanci i złodzieje” przygotowywane było od wielu miesięcy. W dwuetapowych eliminacjach, wzięły udział zespoły z całej Polski,  a najtrudniejszym dla podopiecznych z Łubca etapem był półfinał w Zgierzu, podczas którego „Łubczaki” zajęły pierwsze miejsce, pokonując konkurencyjne zespoły z województw: mazowieckiego, łódzkiego i podlaskiego.

Albertiana jest jednym z najbardziej prestiżowych konkursów artystycznych dla osób niepełnosprawnych w naszym kraju. Jego pomysłodawcą jest znana krakowska aktorka Anna Dymna, a organizatorami niezmiennie od 19 lat Fundacja im. Brata Alberta oraz Fundacja Anny Dymnej „Mimo wszystko”. Corocznie podczas gali finałowej prezentują się i nagradzane są najlepsze w Polsce zespoły teatralne i najlepsi wokaliści z grona osób niepełnosprawnych. Jesteśmy niezwykle usatysfakcjonowani faktem, że w tym roku w gronie osób występujących i nagrodzonych mianem laureata regionu drugiego znaleźli się podopieczni z Łubca. Z rąk Anny Dymnej, tuż po swoim występie odebrali statuetkę w postaci ręcznie wykonanej maski symbolizującej krakowski Narodowy Teatr Stary. Ten laur, to ukoronowanie wieloletniej pracy łubieckich podopiecznych i dowód właściwego kierunku rozwoju obranego przez zespół terapeutyczny.

Albertiana1

Albertiana3

Albertiana4

Albertiana2

Albertiana5

Albertiana6