Spotkanie edukacyjno – integracyjne w DPS Bramki dla osób z niepełnosprawnościami z terenu PWZ i ich otoczenia

W dniu 26 czerwca 2018r. na terenie Domu Pomocy Społecznej w Bramkach odbyło się X Bramkowskie Spotkanie Integracyjne Wianki 2018 dla osób z niepełnosprawnościami, w którym uczestniczyło 160 osób. Spotkanie swoją obecnością zaszczycił Starosta Powiatu Warszawskiego Zachodniego Pan Jan Żychliński – Honorowy Patron, Pan wicestarosta Paweł Białecki wraz z członkami Zarządu oraz Radnymi Powiatu, Pan Zenon Reszka – burmistrz Błonia, Pani Barbara Gębala – dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, kierownicy Ośrodków Pomocy Społecznej z terenu naszego powiatu oraz przedstawiciele wielu instytucji i organizacji, które na co dzień aktywnie współpracują z Domem Pomocy Społecznej w Bramkach wspierając jego działalność.

Impreza była organizowana w ramach projektu pt. „Lepsze jutro poprzez aktywność” współfinansowanego przez Unię Europejską, ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego, realizowanego przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie.

Tematem przewodnim tegorocznego spotkania była wieś i ludowa tradycja. Uczestnicy mieli możliwość spróbowania swoich sił w warsztatach nawiązujących do dawnych zajęć naszych przodków. Mogli wcielić się w rolę m.in. garncarza, hafciarki, tkaczki, a także poznać historię polskiej wsi i jej zwyczaje. A wszystko to przy dźwiękach muzyki ludowej. Zwieńczeniem spotkania był program artystyczny przedstawiający polską wieś przygotowany przez mieszkańców Domu Pomocy Społecznej oraz uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej w Bramkach.

Po zakończeniu części oficjalnej wszyscy uczestnicy w wesołym korowodzie udali się nad pobliski staw, gdzie wzorem naszych babć i prababć puszczali wykonane wcześniej własnoręcznie wianki. Część plenerową zakończył smakowity posiłek.

Bramkowskie Spotkania Integracyjne Wianki zawsze cieszyły się ogromnym zainteresowaniem i słynęły z niebanalnych pomysłów. Mimo chmur krążących nad głowami gości spotkanie okazało się owocnie spędzonym czasem i kolejną okazją do wzajemnej integracji.