Szkolenia PRIDE

 

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie – Organizator Rodzinnej Pieczy Zastępczej w Powiecie Warszawskim Zachodnim zaprasza wszystkich Zainteresowanych opieką zastępczą do wzięcia udziału w szkoleniu PRIDE.
Od 16. lat przygotowujemy Kandydatów do roli opiekunów zastępczych; czasami dość niewinnie rodzi się takie zainteresowanie, pasja … jedno jest pewne trzeba w tej misji posiadać kompetencje opiekuńcze, rodzicielskie, organizacyjne, mile wskazane przygotowanie pedagogiczne, dlaczego? Opiekunowie zastępczy dostają pod opiekę zranione, zaniedbane dziecko. Na pytanie, „czy serce do dzieci nie wystarczy?” Odpowiemy: nie zawsze. Opiekując się takim dzieckiem potrzeba wyjątkowych umiejętności; akceptacji dziecka takim, jakim jest, skąd przyszło, szerokich kompetencji do kontaktów – współpracy z jego rodzicami, specjalistycznego podejścia w kompensacji opóźnień, nad którymi trzeba intensywnie pracować, umiejętnego wsłuchiwania się w potrzeby dziecka, pracy na jego mocnych stronach …
Wiemy, jak ważnym miejscem dla człowieka jest rodzina. Dziś rodzina przeżywa wiele kryzysów, potrzebuje wsparcia, które nie zawsze wystarcza. Najmniejszą istotą i najbardziej bezbronną zawsze jest dziecko. Nieważne, ile ma lat, czy jest chłopcem, czy dziewczynką, czy mieszka w domu, czy w bloku, czy ma rodzeństwo, czy nie … Jeśli to dziecko doświadczyło zaniedbania pod jakimkolwiek względem oczekuje od nas dorosłych pomocy.
Jeśli więc posiadasz dobrą, przyjazną rodzinę i znajdzie się w niej miejsce dla takiego dziecka, zapraszamy  – skorzystaj z konsultacji – specjaliści nasi odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania Czekamy pod telefonami: PCPR 22 733 72 50-57; 600 995 194.
Planowany termin rozpoczęcia bezpłatnego szkolenia PRIDE dla kandydatów na opiekunów zastępczych – wrzesień 2017  do zobaczenia.