Zapraszamy do obejrzenia filmów szkoleniowych

Prezentujemy Państwu pakiet 3 filmów szkoleniowych dedykowanych pieczy zastępczej. Jeden film informacyjno – szkoleniowy na temat organizacji i funkcjonowania opieki zastępczej. Dwa filmy edukacyjne rozwijające kompetencje Opiekuna Zastępczego.

List intencyjny

Film pt.: „ABC rodzicielstwa zastępczego” prezentuje „w pigułce” organizację i funkcjonowanie opieki zastępczej w naszym kraju z punktu widzenia opiekuna zastępczego. Kandydaci biorący udział w szkoleniu znajdą tu odpowiedzi na podstawowe pytania związane z procedurami, wsparciem instytucjonalnym, życiem codziennym rodzin zastępczych. Film ten jest też skarbnicą wiedzy dla osób, które nie podjęły jeszcze decyzji a poszukują informacji.

 

Film szkoleniowy pt.: „Jak radzić sobie z trudnymi zachowaniami dziecka według programu Original Play?” prezentuje nowy sposób reagowania na zachowania agresywne i autoagresywne dziecka. Wieloletnia trenerka tego programu, w przystępny sposób, tłumaczy i demonstruje jak bez agresji poradzić sobie z agresją dziecka. Widzimy też sceny zabawy pierwotnej z dzieckiem i dowiadujemy się o jej znaczeniu w wychowywaniu naszych pociech.

 

Film szkoleniowy pt.: „Jak budować dobry kontakt z dzieckiem?” ułatwia nabycie, przez opiekunów zastępczych, nowych umiejętności wychowawczych dotyczących prowadzenia rozmowy z nastolatkiem. Film ten ukazuje stereotypowe zachowania dorosłych w sytuacjach problemowych, następnie prezentowany jest obszerny komentarz trenera. Na końcu te same sytuacje przedstawione są w nowej wersji zgodnej ze szkoleniem.